Ege İle Gaga İz Peşinde

Kutu OyunuYayınevi

Ege İle Gaga İz Peşinde

TRT Çocuk’un sevilen kahramanları Ege İle Gaga iz peşinde. Çocukların merak duygularını eğlenceli yollarla harekete geçiren Ege ile Gaga bu kez çiftlikten kaçan hayvanların peşinde.

İz Peşinde oyununun amacı oyuncuların birlikte planlı hareket ederek tüm çiftlik hayvanlarını evlerine ulaştıran yollar oluşturmaktır. Bu yolculuk asla kolay olmayacaktır. Zamanla mücadele eden oyuncular sağanak yağmur bastırıp hayvanların yollarda bıraktığı izler kaybolmadan tüm hayvanları evlerine ulaştırmalıdır. Oyun levhasında belirlenen dört farklı yol başlangıcının her birini kullanarak farklı rotalar inşa edebilirsin. Yolları döşerken hayvan ayak izleri ile karşılaşacaksın. Fakat ancak tüm hayvanların izlerini bulup, hayvan arkadaşlarımızı sağanak yağmur başlamadan evlerine ulaştırınca oyunu tamamlamış olacaksın. En çok hayvanı evine ulaştırıp puan toplayan oyuncu oyunun kazananı olur.

Ege ile Gaga İz Peşinde oyunu çocuklara farklı hayvanların yaşadıkları yerleri, anatomik yapılarındaki benzerlikleri ve farklılıkları tanıtmanın yanı sıra bir iş birliği oyunu olması sebebiyle çocukların yardımlaşma bilincini geliştirir ve strateji geliştirme becerisini artırır.

Yaş: 4+

Oyuncu Sayısı: 2 – 4

Kutu İçeriği: Oyun Levhası, 2 Adet Hayvan Dostlarımızın Evleri Levhası, 34 Adet Yol Kartı, 6 Adet Engel Kart, 4 Adet Hayvan Evi Kartı, 12 Adet Hayvan Ayak İzi Pulu, 4 Adet Hayvan Evi Pulu , Bulut Piyonu, Oyun Broşürü

Kazanımlar: STEM, Kültürel Gelişim, Kurallı Oyun, Strateji Geliştirme, Sosyal Gelişim, Odaklanma Becerisi, Dikkat ve Algı Gelişimi

Satın Alma Seçenekleri


Weblemek Dijital Çözümler