YEŞİLAY TBM REVİZYON TASARIMI

Türkiye’nin öncü sivil toplum kuruluşlarından Yeşilay Cemiyeti ile birlikte Türkiye’nin ve dünyanın dört bir yanında milyonlarca bireye ulaşmış Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Eğitim Programının yenilenmesi için organizasyonel süreçleri ve üretim faaliyetleri yürüttük.

Bağımlılık alanında Türkiye’nin önde gelen 30 akademisyeni ile 8 ay süren bir projeyi Yeşilay Eğitim Müdürlüğü ile koordinasyon halinde yönettik. 8 ay boyunca 80’den fazla toplantı gerçekleştirdik ve 12 akademik kaynak eser oluşturduk. Projenin sonunda sağlıklı yaşam, tütün bağımlılığı, madde bağımlılığı, kumar bağımlılığı, teknoloji bağımlılığı ve alkol bağımlılığı alanlarında editöryal ve tasarımsal süreçler yürütülerek akademik kaynak kitaplar oluşturduk.

1 yıldan uzun süren 2. fazda ilk fazda ürettiğimiz 12 akademik eseri kullanarak eğitici kılavuz kitapları, öğrenci çalışma kitapları, etkinlikler, 3D ve 2D animasyon filmler, çocuk şarkıları, resimli çocuk kitapları, kart ve kutu oyunları tasarladık.

Proje kapsamında 6 alt bölüme ayrılan 94 kişilik bir ekiple birinci fazda belirlenen akademik yapıda yükselen eğitim içerikleri ve destekleyici materyalleri hazırladık.

Eğitimleri destekleyici 3D ve 2D animasyonlar için animatik evrenler kuruldu ve özgün senaryolar hazırlandı. Okul öncesi ve ilkokul eğitimlerini destekleyici 10 farklı hikaye kitabı baskıya hazırlandı. Yazar, çizer ve tasarım ekibi ile eş zamanlı çalışıldı. Tamamı resimli ve etkinlikli 10 hikaye kitabını literatüre kazandırdık.

Hedef davranışları eğlenceli bir yol ile sunmak için 5 farklı şarkı hazırlandı ve bu şarkılar eğlenceli animasyon videolar ile zenginleştirildi. Söz yazımı, vokal çalışmaları, müzik çalışmaları ve animasyon için ayrı süreçler yürütüldü. 5 farklı hedef kitle için 5 farklı oyun tasarlandı. 3 kutu oyunu ve 2 kart oyunu hazırladığımız bu çalışmada, çocuk ve gençleri bağımlılıktan uzak tutacak ve sağlıklı yaşama yöneltecek davranışlar oyunlar ile buluştu.

Proje Kapsamında Tasarladığımız Materyaller

6 alt modüle sahip 3 adet uygulayıcı kılavuz kitabı

6 alt modüle sahip 3 adet öğrenci çalışma defteri

34 adet eğitim sunumu

9 adet 3D animasyon

12 adet 2D animasyon

21 adet afiş

10 adet hikaye kitabı

5 adet şarkı

BireyselEğitimSivil Toplum KuruluşlarıYayın

Müşteri

Yeşilay

Lokasyon

İstanbul

Tarih

2020-2021


Weblemek Dijital Çözümler