HİZAN BİLİM ŞENLİĞİ

Bitlis ili Hizan Belediyesi bünyesinde, ilkokul ve ortaokul çocuklarının katılımlarıyla 3 gün süren bir bilim şenliği düzenledik.

15 orman kaşifleri, 15 biyomimikri, 15 mikrobiyoloji, 15 felsefe, 15 astronomi atölyesi olmak üzere 95 atölye çalışması ile alanında uzman eğitmenler 350 Hizanlı çocuk ile bir araya geldi.

Orman kaşifleri turları ile Bitlis’in eşsiz ekosistemi keşfedildi. Biyomimikri ve mikrobiyoloji atölyeleri ile doğaya ve canlılara yakından bakarken, doğanın ilham olduğu onlarca buluş açıklandı. Astronomi atölyelerinde dünyamızın bir kum tanesinden bile daha küçük bir yer kapladığını görerek bu dünyayı anlamlandırma sürecinde neler yaşadığımızı felsefe atölyelerinde tartıştılar.

***

Çocukların tüm duyularına hitap eden, keşif odaklı atölyelerimizle kurumsal taleplere ve yaş gruplarına özel bilim şenliği organizasyonlarımız hakkında ayrıntılı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Yenilikçi eğitim içeriklerimizi kurumsal ihtiyaçlarınıza cevap verecek şekilde uyarlamaya, yeni programlar tasarlamaya ve Türkiye’nin dört bir yanında bilim şenlikleri düzenlemeye hazırız.

EğitimKamu KurumlarıOkullar

Müşteri

Bitlis Hizan Belediyesi

Lokasyon

Bitlis

Katılımcı Sayısı

350 Çocuk


Weblemek Dijital Çözümler