MODERN BİLİMİN ÖNCÜLERİ SERGİSİ

“Modern Bilimin Öncüleri” bilim tarihi sergisi 2019 yılından bugüne İstanbul Havalimanında bilim ve sanatseverler ile buluşuyor.
Modern bilim ve teknolojilerin öncüsü olan bilim insanlarını, insanoğlunun bilim üretme macerasını ve İslam medeniyetinin bu macera içindeki yerini tüm dünyaya etkileşimli olarak anlatan “Modern Bilimin Öncüleri” sergisi ilk olarak Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı himayelerinde ilan edilen “2019 Prof. Dr. Fuat Sezgin Bilim Tarihi Yılı” etkinlikleri kapsamında İstanbul Havalimanında açıldı.

“Modern Bilimin Öncüleri” sergisi, cebir, mekanik, tıp, astronomi, fizik gibi disiplinlerin yapı taşlarını inşa eden, farklı kültürlerden birçok bilim ve sanat insanına ilham olmuş ve modern bilim dallarının temelini atmış bilim insanları ve eserlerini tanıtmayı amaçlıyor. Sergide ayrıca, bilim insanlarının Yunan, Hint ve Çin kültürlerine ait eserleri inceleyerek ve tercüme ederek kendi medeniyet havzalarına kazandırmaları ve yeni metotlar geliştirmeleri de ele alınıyor.

***

Küratöryel çalışmaları, proje yönetimi, tasarımı, üretimi ve kurulumu tarafımızca yapılmış olan sergi farklı ülke veya şehirlerde kültürel ve coğrafi uyarlamalar yaparak yeniden üretilmektedir.

Kurum çatısı altında talep edilen bir çok konuda uzman ekibimiz ile oluşturabileceğimiz kısa ve uzun vadeli sergi/müze danışmanlık hizmetleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Geçmişin gölgesinde, geleceğin vaat ettikleri ile araştırmaya, öğrenmeye ve üretmeye odaklı interaktif sergiler üretiyoruz.

Bilim MerkeziDeneyim TasarımıTicari İşletmeler

Müşteri

İstanbul Havalimanı

Lokasyon

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar A Pieri

Tarih

2019-...

Mekan

450 m2


Weblemek Dijital Çözümler