DİYARBAKIR KAYAPINAR BİLİM ŞENLİĞİ

2018 yılında Diyarbakır ili Kayapınar Belediyesi bünyesinde ilkokul ve ortaokul çocuklarının katılımlarıyla 5 gün süren bir bilim şenliği düzenledik.
30 orman kaşifleri, 30 biyomimikri, 30 mikrobiyoloji, 30 felsefe, 30 astronomi ve 30 eğlenceli matematik atölyesi olmak üzere 180 atölye çalışması ile alanında uzman eğitmenler 750 Diyarbakırlı çocuk ile bir araya geldi.

Atölyelerde çocuklar, matematiğin sadece sayılardan ibaret olmadığını, günlük yaşamın her alanını sarıp sarmaladığını deneyimlerken, orman kaşifleri turları ile Diyarbakır’ın eşsiz ekosistemini keşfetti. Biyomimikri ve mikrobiyoloji atölyeleri ile doğaya ve canlılara yakından bakarken, doğanın ilham olduğu onlarca buluşu tanıdılar.

***

Çocukların tüm duyularına hitap eden, keşif odaklı atölyelerimizle kurumsal taleplere ve yaş gruplarına özel bilim şenliği organizasyonlarımız hakkında ayrıntılı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Yenilikçi eğitim içeriklerimizi kurumsal ihtiyaçlarınıza cevap verecek şekilde uyarlamaya, yeni programlar tasarlamaya ve Türkiye’nin dört bir yanında bilim şenlikleri düzenlemeye hazırız.

ÇocuklarEğitimKamu KurumlarıOkullarTicari İşletmeler

Müşteri

Diyarbakır Kayapınar Belediyesi

Lokasyon

Diyarbakır-Kayapınar

Tarih

2018

Katılımcı Sayısı

500 Çocuk


Weblemek Dijital Çözümler