ORMAN KAŞİFLERİ

Doğada bilim eğitimleri markamız olan ve 2012 yılından beri uyguladığımız “Orman Kâşifleri” projemiz ile, her bir çocuk, genç ve yetişkini birer kâşif olarak kabul ediyor ve deneyimsel eğitim modelimiz aracılığıyla destekliyoruz. Kâşiflerin düşünsel, duygusal ve bilişsel yeteneklerini geliştirmek amacıyla gerçekleştirdiğimiz doğa eğitimlerimizde, doğayı tanıma, insan dünyasının aslında doğanın bir uzantısı olduğunu fark etme, biyomimikri düşünme yöntemini tanıtmayı amaçlıyoruz. Orman Kâşifleri eğitim programı ile Güneş, su, hava, bitkiler, ağaçlar ve ekosistemimizdeki diğer canlıların dünyasına bilimsel ve interaktif bir yolculuğa çıkan kâşifler, doğaya ve gezegenimize dair özgün ve bütünleşik bir bakış açısı kazanır.

Orman Kâşifleri’nde alanında uzman eğitmenler eşliğinde bilimsel doğa yürüyüşleri yapıyor; bitkileri, ağaçları, hayvanları ve doğa örüntülerini gözlem yaparak, sorarak ve dokunarak öğreniyor; öğrendiklerimizi tabiat günlüklerimize kayıt altına alıyoruz. Bununla birlikte tasarladığımız interaktif doğa oyunlarıyla bilim, sanat gibi insanın düşünsel etkinliklerinin doğadan ilhamla nasıl zenginleştiğini eğlenerek öğreniyoruz.

Günümüzde Orman Kâşifleri, Türkiye’de tabiat eğitimlerinin yaygınlaşması ve geliştirilmesi konusunda öncü ve örnek bir proje haline geldi.

Keşif turlarına çıkılan örnek mekanlar: İstanbul Validebağ Korusu, İstanbul Florya Atatürk Ormanı, İstanbul Beykoz Korusu, İstanbul Fethi Paşa Korusu, İstanbul Mimar Sinan Kent Ormanı, İstanbul Belgrad Ormanı, İstanbul Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi, Bursa Uludağ, Kocaeli Diriliş Kampı, Diyarbakır Kent Parkı, Şırnak Uludere Ormanları, Ankara Botanik Parkı, Ankara Botaş Yapracık Tesisleri, Sultangazi Kent Parkı, Nezahat Gökyiğit Parkı, Bitlis, Mardin, Şırnak, Sivas, Ağrı.

Kurumsal veya bireysel Orman Kaşifleri programımıza katılmak ve ayrıntılı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

BireyselÇocuklarKamu KurumlarıOkullarSivil Toplum KuruluşlarıTicari İşletmeler

Weblemek Dijital Çözümler